Ознака: оглас

Живот

Богата и Згодна Германка бара маж за врска – “Балканците се најдобри љубовници“

Останав сама и тешко ја одржувам оваа осаменост, би сакал да најдам некој со кого би делела сè и со кого ќе се чувствувам сигурно и заштитено во секое време. […]

Занимливости

Црногорка бара момче да ѝ глуми дечко на свадба

Притисокот на семејството, роднините и пријателите девојка да најде момче некогаш станува неподнослив на големи настани. Со оглед дека немала партнер кој на присутните ќе им го „донесе на увид“ […]

Занимливости

Тинејџерка ја продава невиноста за 1.600 евра

Итно ми требааат 50.000 гривни(нешто повеќе од 1.600 евра) и затоа ја продавам својата невиност на првиот маж, напишала во оглас во локален весник 18 годишна Украинка, пишува Дејли Мејл.Огласот […]

Вести

Нов оглас за обуки за напредни ИТ вештини за невработени

Од денеска во наредните 10 дена сите заинтересирани невработени лица кои имаат дарба и знаење за програмирање ќе можат да се јават на огласот на Агенцијата за вработување на Република […]

Вработување

Потребни се вкупно 183 работници во три големи компании во Македонија…

Потребни се вкупно 183 работници во три големи компании во Македонија…Доколку барате работа може да аплицирате на отворените работни места: Оглас за вработување на 40 лица во производство на медицински помагала […]

Вработување

Плата, бонуси и награди, обезбеден превоз, обезбеден оброк! Искуство не е потребно, аплицирајте

Плата, бонуси и награди, обезбеден превоз, обезбеден оброк! Искуство  не е потребно, аплицирајте Адиент Аутомотиве, поранешен Џонсон Контролс, e еден од најголемите глобални добавувачи на автомобилски седишта.  Со 75,000 вработени на […]

Вработување

Редовна плата во износ од 18.143 денари! NEPTUN ВРАБОТУВА

Побрзајте, пријавете се!Редовна плата во износ од 18.143 денари,  NEPTUN ВРАБОТУВА ДВАЈЦА ПРОДАВАЧИПовеќе детали на следниот ЛИНКРедовна плата во износ од 18.143 денари,  NEPTUN ВРАБОТУВА ДВАЈЦА ПРОДАВАЧИПовеќе детали на следниот

Живот

Девојка си ја продава урината за 25 евра: „Побарувачката е огромна затоа што…“

Таа вели дека побарувачката е голема и дека неа не ја интересираат причините зошто некој би купил ваков тест.„Трудна сум три месеци и продавам позитивни тестови за бременост. Цената на […]

Вработување

Слободни 23 работни места. Се отвара нова ОЧНА БОЛНИЦА

Сигуро  се пронајдовте во еден од огласите, побрзајте аплицирајте!Специјална очна болница „Деница“ во подготовка, објавува оглас за вработување на: МЕДИЦИНСКА СЕСТРА 7 работни позиции (4 македонски јазик и 3 албански […]