Ознака: оглас

Вработување

МВР со нов оглас за вработување на 600 полицајци

Министерството за внатрешни работи распишува оглас за вработување на 600 нови полицајци, дознава. Огласот, е објавен во утрешните изданија на дел од дневните весници.Како што може да се прочита од […]

Живот

Ја барал љубовта на својот живот преку оглас, нудел бесплатна кабелска!

Клучот до срцето на жената е преку специјален пакет за кабелска телевизија, или така барем мисли мажот од американската држава Џорџија, кој се обиде да ја намами девојката од своите […]

Вести

Обука за напредни ИТ вештини ќе добијат 100 невработени лица

Сите невработени лица кои имаат познавања од информатичките технологии, а сакаат да ги надградат и да се стекнат со меѓународни сертификати можат да се пријават на огласот за мерката Обуки […]

Вработување

Отворени работни позиции Neptun

Трговското друштво ЕУРО МЕДИА ДОО Скопје, реномирано во областа на трговија со електрични апарати за домаќинство, објавува огласи за следните работни места: Регионален Менаџер на малопродажба Повеќе на следниов ЛИНК Продукт менаџер […]

Вработување

Владата вработува – директори, амбасадори, советници на премиерот

Се бараат и 20 директори или заменици на Агенцијата за млади и спорт, Државниот пазарен инспекторат, Управата за финансиско разузнавање, Агенцијата за странски инвестиции, Агенцијата за развој и поттикнување на […]

Занимливости

Жена на интернет објавила ценовник со сексуалните услуги што ги дава

Против 41- годишна жена од Сплит е поднесена пријава за проституција. Таа на интернер ставила оглас со ценовник за сексуални услуги.Таа огласот го објавила на англиски јазик и притоа објавила […]