Ознака: патник

Живот

МОМЧЕ ТВРДИ ДЕКА Е ПАТНИК НИЗ ВРЕМЕТО И ДОАЃА ОД 2030 ГОДИНА: ПОЛИГРАФОТ ПОТВРДИ ДЕКА ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА

Луѓето ќе стапнат на Марс во 2028 година, а истата година ќе ја откријат можноста за патување низ времето. Доналд Трамп повторно ќе биде избран за претседател на САД, а […]

Вести

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

Патниците на Туркиш Ерлајнс, доживеа невидина драма, која цел живот ќе ја паметат, на летот од Истанбул за Скопје. За неуспешниот лет на скопскиот аеродром и пренасочувањето кон приштинскиот, без […]

Македонија

Сведоштво на патникот од седиште бр. 3 во автобусот на смртта

Еден од патниците кој бил во автобусот кој завчера се преврте кај село Ласкарци на автопатот Скопје – Тетово, за албанските медиуми раскажал за тоа што доживел. Тој изјавил дека […]

Занимливости

Патник заборавил да го вклучи авионскиот режим на мобилниот телефон, а ова биле последиците

Активирањето на авионскиот режим е дел од рутините за оние кои патуваат, а во случај да заборавите да го вклучите, може да се соочите и со последици. Зависно од типот […]