Ознака: појадок

Кулинарство

Фантастични шпански питички – Едноставен и брз појадок за вашите најмили!

Многу се згодни за појадок или ужина, брзо се прават, а уште побрзо најдете некој само да ви ги исецка намирниците додека вие матите.Потребни состојки: 1 чаша јогурт 2 чаши […]

Живот

Прочитајте што препорачува најздравата нација на светот за појадок!

Што треба да се јаде наутро за го зачувате своето здравје и да го спречите таложењето на вишокот килограми?Кинеските нутриционисти го рабија митот за тоа дека појадокот мора да биде […]

Кулинарство

Домашните „ќе полудат“ по НИВ – Децата ги јадат со чаша ЈОГУРТ, а возрасните со чаша ПИВО!

Домашните ќе полудат по НИВ – Децата ги јадат со чаша ЈОГУРТ, а возрасните со чаша ПИВО!Потребни состојки: 400 гр брашно 2 прашок за пециво 2 кесички сув квасец 200 […]

Живот

Јадете го ОВА секое утро и гледајте како се ТОПАТ килограмите!

Овој оброк содржи витамини и минерали, кои го подобруваат изгледот на кожата, косата, го нормализира метаболизмот и го јакне телото. Исто така помага во отстранување на токсините од телото.Ако се […]