Ознака: предјадења

Кулинарство

Експлозија на задоволство во устата: Компир dofine – Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадење

Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадењеОвој вкусен компир изгледа толку ефектно, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. И не е тежок за […]

Кулинарство

Однадвор крцкав, а одвнатре мек: Сме пробале печен компир на многу начини, но овој е на врвот на скалата!

Феноменално крцкава кора однадвор, а одвнатре мек, ароматизиран со рузмарин.Состојки: компири средна големина маст малку крупна морска сол малку маслиново масло 1-2 лажици оцет зачини (рузмарин или др. по желба) […]