Ознака: предјадења

Кулинарство

БРЗИНСКИ ХОТ-ДОГ: Ова ќе ви биде омилениот рецепт за домашен хот-дог

БРЗИНСКИ ХОТ-ДОГ: Ова ќе ви биде омилениот рецепт за домашен хот-догСостојки: Тесто: 500 гр брашно 1 коцка свеж квасец 100 мл масло 250 мл вода или млеко 1 лажичка сол […]

Кулинарство

Лесен и вкусен појадок дури и кога ќе се излади, а готов е за 10 минути

Од денот кога ќе го испробате овој рецепт, ќе стане неизоставно предјадење кое ќе го подготвите  кога ќе собере друштво.Состојки: кришки леб 15 парчиња шунка за пица 15 парчиња сирење, […]

Кулинарство

Највкусните штрудлички со сирење: Готови за 30 минути

Штрудличките со сирење се идеални за сите прослави или гости. Може да се сервираат како топло предјадење или вечера во домот или за друштво заедно со добар филм.Состојки: Кора 500 […]

Кулинарство

Домашни компир-мафини од рерна!

Домашни компир-мафини од рерна!Состојки: 1 кг компир Рузмарин Магдонос Лук Масло Толчена лута пиперка Бибер Кашкавал Сусам Подготовка: Компирот излупете го и исечете на тенки листови. Насечете рузмарин, магдонос, додадете […]