Ознака: предјадења

Кулинарство

КРЦКАВ КОМПИР: Ние дознавме во што е ТАЈНАТА, па ви ја пренесуваме и на Вас!

КРЦКАВ КОМПИР: Ние дознавме во што е ТАЈНАТА, па ви ја пренесуваме и на Вас!Состојки: 4-5 средни компири По вкус сол и бибер 1 лажица вегета 3 лажици пченкарно брашно […]

Кулинарство

ЧАЛБУР – Стар егејски рецепт кој нема да можете да го заборавите, бидејќи е совршен!

Од само неколку обични намирници кои веројатно ги имате во фрижидер направете чалбур – стар егејски рецепт кој нема да може да го заборавите бидејќи ќе ви пружи напросто совршен […]

Кулинарство

ОБРОК САЛАТА: Одличен предлог за брз ручек

Одличен предлог за брз ручек или вечера ако брзате или сакате нешто друго да пробате. Интегрални тестенини, пилешко, сусам, павлака, сирење и тенки кришки печена сланина.Состојки за 3 лица: 300 […]