Ознака: путер

Кулинарство

Направете си КАФЕ СО ПУТЕР и имајте енергија во текот на целиот ден!

Путер во утринската шолја кафе, ова е најновиот тренд што се шири во Америка. Оваа комбинација би требала да допринесе за наша поголема продуктивност и креативност рано наутро. Експертите велат […]

Занимливости

Трик кој секоја домаќинка треба да го знае – еве што може да ставите на плехот освен брашно, пред да печете колачи или торта

Премачкувањето на плехот со путер или пак брашно, е вообичаен чекор при печењето колачи или пак торта. Сепак, постои еден трик кој што секоја домаќинка треба да го знае. Постапката […]

Кулинарство

Колачиња со путер од кикирики и чоколадо

Спој на повеќе вкусови кои одлично се вклопуваат заедно. Путерот од кикирики оди супер со чоколадо, а со овесното брашно се добива преубава текстура на колачињата. Потребни состојки: 80 г […]

Здравје

Најздрави грицки!

Сите знаеме дека грицките и сета препроцесирана храна не треба да ја има на нашето мени или да биде застапена во ретки исклучоци, особено ако имаме намера да слабееме. Но, […]