Ознака: рецепти

Живот

Древни рецепти за настинка и кашлица

Ако сакате да се ослободите од настинка пропратена со кашлица, воспаление на грло и други симптоми, заговорниците на традиционалната медицина ви нудат стари проверени рецепти, кои датираат уште од времето […]

Живот

5 идеи со кои овесната каша ќе стане вашиот омилен појадок

Нутриционистите со децении наназад се обидуваат да докажат дека овесната каша е најдобриот појадок со кој можеме да го започнеме денот.Овесната каша е одлична за првиот оброк во денот бидејќи […]

Кулинарство

Со години ги гледавте вашите баби како ја прават ОВАА ПИТА: Сега дојде ред и на ВАС!

Состојки: 250-300 гр рендана, солена и исцедена тиква  250 гр свежо сирење 400 гр павлака 1 јајце сол Масло на платно се протегала тесто Путер за печење  Погдготовка Тиква За […]