Ознака: рецепти

Кулинарство

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печете

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печетеСостојки: ½ кг готови кори 3 јајца ½ кг сирење 125 гр стопен […]

Кулинарство

Колач кој се прави ЗА 10 МИНУТИ: Толку добар што не ќе можете да се насладите…

Најубавите работи во животот често се наједноставни. Таков е случајот и со благите јадења, а ова е едно од таквите и нема да можете да се заситите.Овој превкусен десерт во […]

Кулинарство

ГОТОВИ ДОДЕКА ДА ТРЕПНЕШ: Мини пици без потреба од киснење на тестото

Брзи меки и без потреба од дигање на тестото.Состојки: за тесто: 600 гр брашно 1 прашок за пециво 10 гр свеж квасец половина лажичка шеќер половина лажичка сол 50 гр […]

Кулинарство

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадете

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадетеСостојки: ½ кг брашно 300 гр маргарин 300 гр рендан кашкавал гауда 1 квасец 1 кисела павлака […]

Кулинарство

НЕМА ПОЛЕСНА И ПОБРЗА: Еурокрем торта од само 4 состојки

Плазма кекс во комбинација со еурокрем…Многу лесно за спремање, децата ќе ја обожаваат, а ни постарите нема да останат рамнодушни.Состојки: – 1 кг шлаг – 300 гр мелена плазма – […]