Ознака: рецепти

Кулинарство

МАРГАРИТИ – кога ќе пробате, ќе барате уште! Одлични за појадок, ужина или вечера…

Одлични за појадок, ужина или вечера…Состојки: 1 коцка квасец (30 гр) 1 јогурт 100 мл мелко малку сол 1 лажица шеќер 500-600 гр брашно малку масло 200 гр сирење 3 […]

Кулинарство

Божиќни чоколадни куглици кои не се печат од само 4 состојки!

Идеални колачиња за зимските празници. Многу лесни за припрема и многу, многу вкусни.Состојки: 200 гр пире од костени 150 гр мелен кекс 125 мл слатка павлака 150 гр чоколадо за […]

Кулинарство

Има нешто повкусно и од ПИЦА, а тоа се вика ФОКАЧА! – Морате да го пробате овој деликатес!

Еве како да ја приготвите оваа фокача…Рецепт со кој ќе направите промена во секојдневното мени. Еве како да ја приготвите оваа фокача: 500 гр брашно 1 сув квасец 350 мл […]

Кулинарство

Само 2 состојки: Јапонски рецепт за најевтината чоколадна торта која стана хит!

Една јапонска слаткарка стана Јутјуб ѕвезда. Таа е автор на рецептот на хит чоколадната торта од само од две сосотојки.Подготовка: 1. Одвојте ги белките од жолчките, а потоа белките ставете […]

Кулинарство

ЧОКОЛАДЕН СУТЛИЈАЧ ГОТОВ ЗА МИГ – Најбрз начин до кремаст и чоколаден десерт!

Чоколаден сутлијач готов за миг – Најбрз начин до кремаст и чоколаден десерт!Состојки: 1 литар млеко 150 g ориз 1 ванилин шеќер 6 лажици шеќер 150 g млечно или темно […]