Ознака: рецепти

Кулинарство

Подготвена на ОВОЈ начин, сите ќе сакаат да ја јадат: Блитва со компир!

Подготвена на ОВОЈ начин, сите ќе сакаат да ја јадат: Блитва со компир!Состојки: 1 врзоп блитва 4 млади компири 2 лажици сол 100 мл маслиново масло лук магдонос ½ лажица […]

Кулинарство

Десерт од РАЈОТ: Не се пече, а потребни ви се само 4 состојки!

Добро е што постојат рецепти со помош на кои можете да направите фантастичен и вкусен десерт за многу кратко време.За само 20 минути ќе добиете совршена торта со нежен и […]

Кулинарство

Лесен и вкусен појадок дури и кога ќе се излади, а готов е за 10 минути

Од денот кога ќе го испробате овој рецепт, ќе стане неизоставно предјадење кое ќе го подготвите  кога ќе собере друштво.Состојки: кришки леб 15 парчиња шунка за пица 15 парчиња сирење, […]

Кулинарство

Запечен компир со јогурт…Специјалитет од турската кујна

Запечен компир со јогурт…Специјалитет од турската кујнаСостојки: 3 средни компири 200 гр турски/грчки цврст јогурт сол,бибер 100 гр рендано тврдо сирење малку маслиново масло Подготовка: Излупете го компирот, па исечете […]