Ознака: рецепти

Кулинарство

Нека се најде на вашата посна трпеза за славите: ПОСНА РУСКА САЛАТА

Се надеваме дека оваа руска салата ќе се најде на вашата трпеза за празниците/Сите се обидуваат да воведат нешто ново во посната трпеза за славите. Руската салата не е ништо […]

Кулинарство

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна арома

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна аромаСостојки: за темното тесто 150гр мелени лешници 200 гр брашно 240 гр путер 120 гр […]

Кулинарство

НЕОПИСЛИВО колку оваа ПИТА со ПИЛЕ е вкусна! Мора да пробате уште утре!

Пита со пилешко: Неописливо вкуснаСостојки: 600 гр брашно цело пиле 4 големи главици кромид 1 лажичка сол лажица масло 2 лажици масло, лажичка сол, црн бибер топла вода +1,5 дл […]