Ознака: Робињо

Меѓународен фудбал

Берлускони: Робињо премногу се премислува

Претседателот на екипата на Милан, Силвио Берлускони, изјави дека не е задоволен од тоа како бразилецот Робињо од ден во ден ги менува своите ставови и мислења. Италијанските медиуми веќе […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо не си одат од Милан

Од екипата на Милан ги демантираат сите шпекулации дека бразилскиот напаѓачки тандем Пато-Робињо ќе го напуштат клубот. Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани истакна дека Милан нема намера да го продадат […]