Ознака: ролат

Кулинарство

АКО ПОСТИТЕ, НЕ ГО ЧИТАЈТЕ ОВА, НЕМА ДА ОДОЛЕЕТЕ: Ролатот од компир со мелено месо, прелиен со сирење е БОМБА!

Потребни состојки: За кора од компир: половина куп магдонос сол бибер 3 јајца 280 гр сирење 3-4 поголеми компири За полнење: 2 пиперки масло главица кромид вода 400 гр мелено […]

Кулинарство

Шарен „Жирафа ролат“: Креативен рецепт за уживање на целото семејство!

Отидете на диво „кујнско сафари“ преку подготовката на шарен „жирафа“ ролат. Овој десерт ќе стане вашиот омилен рецепт. Шарен „Жирафа ролат“: Креативен рецепт за уживање за целото семејство А, еве […]