Ознака: роналдо

Меѓународен фудбал

Видиќ: Роналдо му недостига на Јунајтед

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, истакнал дека нема да биде изненаден доколку Кристијано Роналдо, наскоро, се врати на „Олд Трафорд“. Роналдо во 2009 година, по шест сезони минати во […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Би сакал да постигнам гол на „Олд Трафорд“

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите светски фудбалери, по неколку години повторно ќе заигра на „Олд Трафорд“, но овој пат во дресот на Реал Мадрид. Роналдо, на стадионот, на кој се […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Важна победа пред дуелот со Јунајтед

Херојот на победата на Реал над Барселона, Кристијано Роналдо, изјавил дека неговиот тим одиграл фантастичен меч кој многу ќе му значи на тимот во продолжение на сезоната. „Зад нас е […]

Сцена

Фото: Ирина Шајек покажа повеќе од што планираше

Моменатлно една од најубавите и најпосакуваните девојки на планетата земја, манекенката Ирина Шајек, позната како девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, на својот фејсбук профил објави фотографија која многу брзо се […]

Фото

Фото: Откриена тајната зошто Роналдо е самобендисан лик

Јавна тајна е дека светски познатиот фудбалер Роналдо е самобендисан лик. Но, која е причината за тоа?  Архитектот кој ја дизајнирал неговата куќа во Мадрид, вели дека Роналдо во својата […]

Меѓународен фудбал

Роналдо има желба да стане најдобриот стрелец на Реал

 Кристијано Роналдо не ја крие амбицијата еден ден да стане најдобриот стрелец во клупската историја на Реал Мадрид. Португалецот, минатиот викенд против Севиља постигна три гола, со што на вечната […]