Ознака: роналдо

Меѓународен фудбал

Меси, Роналдо и Иниеста во конкуренција за „Златната Топка“

ФИФА го скрати списокот на кандидати на три фудбалери, фудбалерот на екипата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, и Лионел Меси и Андрес Иниеста од редовите на Барселона. Во соработка со […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Меси е во предност пред Кристиано Роналдо за „Златната Топка“

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдо, смета дека аргентинскиот интернационалец во редовите на Барселона, прославениот Лионел Меси, е во предност пред неговиот конкурент Кристиано Роналдо за освојување на „Златната Топка“. Аргентинецот, за […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Добро би се вклопил со Меси

Роналдо вели дека не би имал проблеми да заигра со Лионел Меси, ако аргентинецот дојде во Реал Мадрид. Португалецот само ја повтори изјавата на аргентинецот пред извесно време околу наводното […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Убаво е кога ќе го видам Ферги

Кристиано Роналдо ги разби шпекулациите во медиумите со можното враќање во екипата на Манчестер Јунајтед. Реал во минатата недела гостуваше во Манчестер, каде во претпоследното коло од Лигата на Шампионите […]

Меѓународен фудбал

Меси: Не се натпреварувам со Роналдо

Аргентинската фудбалска ѕвезда во тимот на Барселона, Лионел Меси, не е загрижен околу потпишувањето на новиот договор со челниците на Ноу Камп, и исто така потенцира дека нема намера да […]

Меѓународен фудбал

Леонардо: Ибрахимовиќ во ранг со Меси и Роналдо

Спортскиот директор на ПСЖ смета дека швеѓанецот поседува исти фудбалски квалитети како Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Златан Ибрахимовиќ ја поправи својата форма по преминувањето во Париз Сент Жермен иако […]

Меѓународен фудбал

Роналдо „Гангнам Стајл ДИЕТА“

Погледнете како оригиналниот Роналдо се обидува да ги намали килограмите, во борбата со тоа едноставно се е дозволено, па така бразилецот се впушти во авантурата „Гангнам Стајл Диета“, како тоа […]

Меѓународен фудбал

Видео: Роналдо чатува на „Chat Roulette“

Група ирски навивачи не можеа да поверуваат во тоа што го видеа на мошне популарното место за чатување, „Chat Roulette“, тие го видеа вистинскиот Роналдо (бразилецот). Имено, наводно Роналдо им […]