Ознака: роналдо

Меѓународен фудбал

Роналдо со хет трик ја урна Севиља

Кристијано Роналдо одигра брилијантен натпревар против Севиља и со три гола го предводеше Реал до победата од 4:1.Карим Бензема го постигна првиот гол на натпреварот, а потоа во серија влезе […]

Фото

Роналдо и неговите автомобили

Освен што се натпреваруваат на спортскиот терен големите ѕвезди секако сакаат да покажат кој има подобар, побрз и поубав автомобил…   Да провериме што чува во својата гаража познатиот Португалец […]

Фото

Кристиано Роналдо VS. Лионел Меси; кој има пожешки девојки

Двете најголеми имиња во светот на фудбалот, Кристијано Роналдо и Лајонел Меси, се познати по своите неверојатни способности во својата игра. Двајцата фудбалери во последниве 5 години се во борба […]

Сцена

Кристијано Ронално ја изневери Ирина со љубовницата на Берлускони?

Фудбалерот на Реал Мадрид е виден на почетокот на декември во луксузен хотел во Мадрид со Никол. Веднаш почнаа озборувањата дека ја изневерил својата девојка. Поединечни италијански медиуми пренесоа дека […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Кристиано Роналдо за малку ќе се посрамотеше на приемот кај кралицата

Гума за џвакање на приемот кај кралицата може да се нарече кршење на основните правила за однесување, а тоа му успеа на Кристиано Роналдо во кралската палата Ел Пардо. Неверојатниот […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Усеин Болт, внимавај! Кристиано Роналдо претрча 96 метри за 10 секунди.

Отсекогаш се знаело дека Кристиано Роналдо, освен по фудбалските вештини, е добро познат и по своите одлични физички предиспозиции. (го сместивме на првата позиција на листата на физички најдобро подготвени […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Роналдо се издрибла самиот себе!

Кристиано Роналдо постигна фантастичен гол во дербито против Атлетико Мадрид, но направи и еден потег од кој веројатно се засрами.  Во 64 минута, Роналдо ја прими топката на левата страна. […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Чиј гол е подобар – Роналдо од 20 метри или Ибрахимовиќ со 180km/h?

Роналдо и Ибрахимовиќ постигнаа фантастични голови на натпреварите кои ги одиграа за своите екипи овој викенд. Вие одлучете чиј гол е поубав.  Роналдо се врати во голгетерската форма на градското […]