Ознака: Сашо Мијалков

Вести

Мијалков отиде во затвотор во Струга за да ја издржува 3 годишната казна за случајот ИМПЕРИЈА

Според нашите информации Сашо Мијалков, кој е осуден на 3 години затворска казна, утрово се пријавил во затворот во Струга. Повеќе за случајот ИМПЕРИЈА на крајот од овој текст: Тој […]

Вести

Сашо Мијалков призна вина за ИМПЕРИЈА, доби 3 години затвор и треба да плати 36 милиони евра

Се е лесно кога имаш пари. Сашо Мијалков постигнал спогодба со обвинителството и признал вина за големиот предмет на поранешното СЈО „Империја“ во кој се товареше за злоупотреба на пари […]

Вести

Мијалков сам во „Шутка“ поради изолација од коронавирус – „Се преземаат засилени безбедносни мерки и чести контроли“

Некогашниот шеф на полицијата, во петокот беше спроведен во затворот „Шутка“ откако обвинителството за него побара притвор по соопштувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“. Од затворот информираат дека моментално Сашо […]

Вести

55 години затвор за „Таргет – Тврдина“ – Сашо Мијалков 12 години

Незаконското прислушкување осудено во кривичниот суд. По 5 години од отворањето на истрагата од СЈО – денеска 55 години затворски казни за 6- мина обвинети и 5 условни казни. Поранешниот […]

Вести

Никој не чувствува одговорност за „бегството“ на Мијалков

Не само што никој не чувствува одговорност, туку надлежните тврдат дека биле ажурни и се горди на епилогот во „случајот Сашо Мијалков“. Денеска ексдиректорот на УБК треба да ја слушне […]

Вести

Денеска пресуда за Сашо Мијалков и за останатите за „Таргет Тврдина“

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на обвинетиот Сашо Мијалков, поранешниот шеф на тајната […]

Вести

Сашо Мијалков е во Македонија, се појави во Обвинителство- еве ги деталите

Екс директорот на УБК Сашо Мијалков е во Македонија. Тој бил изолиран заради висока температура и симптоми на коронавирус и се извини на целата македонска јавност, за како што кажа, […]

Вести

Спасовски уверен: Мијалков е во државава, не ја напуштил

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека според сите досегашни проценки и анализи екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се уште е во државата. – Според сите наши […]