Ознака: Серија А

Меѓународен фудбал

7 ѕвезди кои се издигнуваат во Серија А

Без разлика дали сте фанатик или само повремено го гледате италијанското фудбалско првенство, Серија А оваа сезона се развива по многу интересен пат.  Табелата, каде минатата сезона доминираше Јувентус, оваа […]

Меѓународен фудбал

Јувентус казнет поради скандалозен транспарент: “Тоа е доказ дека ниско сме паднале”

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е казнет со 10.000 евра поради непримерен транспарент кој беше истакнат од страна на навивачите во текот на саботното градско дерби против Торино во Серија А. […]

Меѓународен фудбал

Хамшик: Наполи има поголема желба од Јувентус за „Скудетото“

Играчот на Наполи, словакот Марек Хамшик, за италијанските медиуми изјави дека неговиот тим има поголема мотивација и желба да го освои „Скудетото“ отколку нивниот конкурент, тимот на Јувентус. Наполи на […]

Меѓународен фудбал

Камбијасо бара Интер да го реши проблемот со Снајдер

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Естебан Камбијасо бара од Интер и Снајдер да ги надминат своите разлики.  На Весли Снајдер му беше кажано дека тој нема да игра за […]

Меѓународен фудбал

Видео: Јуве падна на „Сан Сиро“, Милан со непостоечки пенал до победа

Очајното дерби го реши Рубињо од пенал, Јувентус одигра мошне слабо на овој дуел. Рубињо го постигна единствениот гол на мечот во 31-вата минута откако Јувентус беше оштетен а на […]