Ознака: серија

Сцена

Ненадејно почина познатата актерка- македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“

Акерката Стефани Низник почина на 53-годишна возраст .Починала во својот дом во Калифорнија, а причина за смртта се уште не е позната. Да потсетиме таа беше телевизиска актерка, па нејзиниот […]

Вести

Јадран филм до Тозија: Ќе ја снимиме серијата „МАКЕДОНИЈА“ и покрај твојот рекет и уцените!

Вршителот на должност директор на Агенцијата за филм, Горјан Тозија по којзнае кој пат ја манипулира јавноста, реагираат од Јадран Филм дооел и екипата на проектот МАКЕДОНИЈА.-Апсолутно не станува збор […]

Сцена

СОВРШЕНИ: Новите фотографии на Дефне и Омер ќе ве остават без здив!

Бариш Ардуч, омилениот и најскапо платениот турски актер не сопира со работа, особено пред промоцијата на филмот „Време за среќа“ која ќе се случи на 12-ти ноември.Токму поради тоа медиумите […]

Сцена

Сите ја знаевме по серијата Клон: Погледнете како изгледа Жаде денес

Бразилската актерка Џована Антонели ја воодушеви публиката со улогата во популарната серија „Клон“, која кај нас беше преведена како „Забранета љубов“.Дури и оние кои не сакаа сапуници ја засакаа тврдоглавата […]

Сцена

Кога дознал дека му остануваат уште три месеци живот сторил нешто неверојатно

Маринко Маџѓаљ роден на 21. август 1978 година во Белград, а поголемиот дел од дестството го поминал во Котор каде и израснал. Маџѓаљ дипломирал во 2000 година на Факултетот за […]

Кулинарство

Во серијата глуми трапава и духовита девојка, а во реалноста е вистинска заводничка

Tурската серија „Љубовта на мојот живот“ која неодамна започна да се емитува на телевизија Сител, уште на самиот старт ги освои симпатиите на гледачите и тоа се поради темпераментот и […]

Издвојуваме

Убиството на шестгодишната Џонбенет продолжува да интригира

Детално случајот го проучува новата серија на ТЛЦ Џонбенет: Тајната на едно американско убиство  Злочинот кој го привлече вниманието на целиот свет- шестгодишното девојче кое учествуваше во натпревари за убавина, мистериозно […]