Ознака: серија

Сцена

Ненадејно почина познатата актерка- македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“

Акерката Стефани Низник почина на 53-годишна возраст .Починала во својот дом во Калифорнија, а причина за смртта се уште не е позната. Да потсетиме таа беше телевизиска актерка, па нејзиниот […]

Вести

Јадран филм до Тозија: Ќе ја снимиме серијата „МАКЕДОНИЈА“ и покрај твојот рекет и уцените!

Вршителот на должност директор на Агенцијата за филм, Горјан Тозија по којзнае кој пат ја манипулира јавноста, реагираат од Јадран Филм дооел и екипата на проектот МАКЕДОНИЈА.-Апсолутно не станува збор […]

Сцена

СОВРШЕНИ: Новите фотографии на Дефне и Омер ќе ве остават без здив!

Бариш Ардуч, омилениот и најскапо платениот турски актер не сопира со работа, особено пред промоцијата на филмот „Време за среќа“ која ќе се случи на 12-ти ноември.Токму поради тоа медиумите […]

Сцена

Сите ја знаевме по серијата Клон: Погледнете како изгледа Жаде денес

Бразилската актерка Џована Антонели ја воодушеви публиката со улогата во популарната серија „Клон“, која кај нас беше преведена како „Забранета љубов“.Дури и оние кои не сакаа сапуници ја засакаа тврдоглавата […]

Сцена

Кога дознал дека му остануваат уште три месеци живот сторил нешто неверојатно

Маринко Маџѓаљ роден на 21. август 1978 година во Белград, а поголемиот дел од дестството го поминал во Котор каде и израснал. Маџѓаљ дипломирал во 2000 година на Факултетот за […]

Кулинарство

Во серијата глуми трапава и духовита девојка, а во реалноста е вистинска заводничка

Tурската серија „Љубовта на мојот живот“ која неодамна започна да се емитува на телевизија Сител, уште на самиот старт ги освои симпатиите на гледачите и тоа се поради темпераментот и […]

Издвојуваме

Убиството на шестгодишната Џонбенет продолжува да интригира

Детално случајот го проучува новата серија на ТЛЦ Џонбенет: Тајната на едно американско убиство  Злочинот кој го привлече вниманието на целиот свет- шестгодишното девојче кое учествуваше во натпревари за убавина, мистериозно […]

Занимливости

Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Ве предизвикуваме: Иако најверојатно ги немате гледано со години, заземете удобно место на вашиот кауч и погледнете ги урнебесните 10 сезони на неповторливите „Пријатели“. Едно е сигурно, иако сега секој […]

Сцена

Во „Вљубениот ерген“ глуми несмасна, сиромашна девојка, но во приватен живот убавата Дефне е сосема поинаква!

Младата турска актерка Елцин Сангу уште на почетокот ги освои гледачите на новата комична турска серија „Вљубениот ерген“. Иако

Филм

Се враќа магијата на “Charmed”

Обожавателите на магија со која се занимаваа сестрите Халивел во серијата “Чармд” чекаа повеќе од една деценија на малите екрани да се вратат добрите вештерки. На чекањето му дојде крај […]

Сцена

ВИДЕО: Погледнете го првиот бакнеж помеѓу Ѓулсерен и Џихан во „Парампарче“!

Конечно гледачите на турската хит серија „Парампарче“ мможат д аго видат првиот бакнеж помеѓу главните ликови.Доколку серијата „Парампарче“ ви стана омилена и секој ден ја чекате со нетрпение, тогаш ви […]