Ознака: серија

Сцена

Доктор Хаус, ПОВТОРНО во улога на доктор: Но овој пат…

Од 2004 до 2012 година Хју Лори нè држеше заковани пред телевизиските екрани како доктор Хаус. Ако некогаш сте ја сакале „Доктор Хаус“, тоа е секако поради харизматичниот Англичанец, кој пред […]

Сцена

Погледнете како изгледа синчето на Миранда од култната серија „Сексот и градот“ денес

Тој исто така кажа нешто шокантно за серијата…За оние кои ја гледале серијата, запознаени се со малото црвенокосо дете, кое беше синче на Миранда. Неговото име е џозеф Пупо. Тој […]

Филм

Бредли Купер со нова серија ќе придонесе во борбата против ИД

Актерот Бредли Купер соопшти дека подготвува снимање на телевизиска серија за настанокот и развојот на џихадистичка група Исламска држава (ИД), јавија американските медиуми.– Мојата цел е да им разјаснам на […]

Сцена

Потврдена е тажна вест: Популарната актерка од „Андрија и Анѓелка“…

Актерската ѕвезда од популарната серија „Андрија и Анѓелка“, симпатичната Анѓелка Прпиќ, не го прифати лесно крајот од снимањето на дружењето со колегата Андрија Милошевиќ и успешното прикажување на серијата во […]

Сцена

Фото: Езел фатен со маж

Сите ги слушнавме шпекулациите во јавноста дека турскиот актер Кенан Имиразалиоглу е хомосексуалец. Но Кенан, или за нас попознат како Езел, ги демантираше овие гласини и конечно целата фама околу неговата […]