Ознака: слабеење

Живот

Не можете да ослабете? Ослободете се од лошите навики!

Тргнете се од фрижидерот и прочитајте ги нашите совети:Без разлика на каква диета сте љубител, сите имаме свои пороци. Некои обожуваат слатки, додека пак, други постојано нешто грицкаат. Познатата нутриционистка […]

Живот

Променил 3 навики и ослабнал 133 килограми за 18 месеци!

Маж, тежок 210 килограми, успеал да ослабне 133 килограми за 18 месеци, а промената била толку неверојатна, што мислеле дека ја фотошопирал сликата.Претерано дебелиот Зек Мур, изгубил половина од својата […]

Живот

СОК ОД ЃУМБИР: Напиток кој ги топи килограмите и истовремено го јакне имунитетот!

За дополнителна киселкаста нота, на ѓумбировиот сок можете да му додадете и малку лимон. Во неколку наврати истакнавме дека ѓумбирот лечи многу болести: ги ублажува симптомите кај артритис (за намалување на […]

Живот

Овој ЧУДЕСЕН НАПИТОК го регулира холестеролот и помага при слабеење

Покрај тоа што го намалува нивото на лошите маснотии, овој напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата и го забрзува метаболизмот.Магдоносот се покажа како одлично средство во […]

Кулинарство

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОКОВИТЕ: Убавиците полудеа по СУПИТЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Во однос на минатата година, кога зелениот сок им беше фаворит на убавиците во Холивуд, сега се повеќе од девојките се насочуваат кон супите кои лесно се подготвуваат и се […]