Ознака: сода бикарбона

Живот

Напиток од магдонос чиј ефект ги ШОКИРА И ЛЕКАРИТЕ: Намалете го холестеролот и стопете ги масните наслаги!

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елиминираат токсините од телото.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта […]

Живот

НА СИТЕ ИМ ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА: „Шампонот од сода бикарбона ја спаси мојата коса“

Блогерката Сонет Лауберт имала толку лоша коса што сериозно мислела да се потстриже скрос кратко. Но, наишла на рецепт за шампон од сода бикарбона и се обидела со истиот. Косата […]