Ознака: сода бикарбона

Живот

Две состојки од кујната прават чудо за совршен ПЕДИКИР

Не морате да давате пари  на услуги за педикир за да ги  отстраните задебелувањата  на стапалата. Се што  ви треба го имате во кујната.Блогерката Табита Блупокажала како  можете дома да […]

Живот

Натопете половина лимон во сода бикарбона и ќе постигнете нешто ФАНТАСТИЧНО!

Кај секоја домаќинка и домаќин, хигиената на куќата е на прво место, но никој не вели дека тоа е лесно! Меѓутоа, со помош на мали, куќни совети, чистењето ќе биде […]

Живот

Еве како да извадите ВРАСНАТ НОКТ, без да одите на операција!

Враснатиот нокт го отежнува одењето, но постојат многу методи за нивно отстранување. Ако не сакате да трошите пари на хируршка интервенција, отстранете го дома.Во човечкото тело се создаваат многу работи […]

Занимливости

Отстранете го мирисот на кромид од рацете со овој едноставен ТРИК!

На секоја домаќинка добро и е позната маката на сечењето кромид и мирисот кој упорно останува на рацете неколку часа, па и денови подоцна.Овие совети не само што се природни, […]

Живот

Кажете им збогум на испотените пазуви ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ!

Понекогаш дури ниту најјакиот дезодоранс не е делотворен против непријатниот мирис. За среќа решението се крие во кујната…Лимонов сок Не само што лимоновиот сок можете да го најдете насекаде, туку […]

Живот

ЧЕТИРИ ПРИРОДНИ СРЕДСТВА за намалување на ПОТЕЊЕТО

Потењето е природен обид на телото да ја спушти неговата температура. И додека физичкиот напор како и седењето во топла просторија предизвикува зголемено потење, ситуациите како што се стресот и […]

Занимливости

Доколку немате прашок за пециво или квасец, ова ќе ви помогне!

Благотворниот кујнски прашок служи и  како  замена за квасец или прашок за пециво кај подготовката на леб или колачи , а тој  служи и за печење на потенки палачинки.Доколку останете […]

Живот

Ослободете се од ЗАТНАТИОТ НОС со помош на само 1 состојка која ја имате дома

Познато е дека нашите баби се лечеле од природни состојки кои ги имаат дома, па така ви го пренесуваме овој чудотворен рецепт за проблем со затнат нос.Рецептите од баба се […]