Ознака: сода бикарбона

Живот

За овие трикови со сода бикарбона се уште не сте слушнале!

Сода бикарбоната е исклучително корисна состојка која има долга листа на употреба и здравствена корист. Една од најдобрите нејзини карактеристики е што ефикасно го апсорбира непријатниот мирисСода бикарбоната е исклучително […]

Занимливости

Исчистете ги загорените тенџериња со помош на две состојки а сигурно ги имате во својата кујна

Исчистете  ги  садовите  без хемикалии на сосема природен начинСо еден компир може да ги фрлите сите детергенти за во кујната, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. […]

Живот

Истури сода бикарбона по креветот, а кога ќе видите што се случи- ќе го правите истото секој ден

Кога ќе сфатите што тоа имате на вашиот душек на кој спиете, нема да сакате на него уште еднаш да спиете додека не го исчистите! Еве еден едноставен трик Повеќето луѓе […]

Занимливости

Додадете го ОВА во кафето наместо шеќер, ќе се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Сигурно никогаш не ви паднало на памет да ставите сода бикарбона во кафето,но ако пробате ваков напиток никогаш нема да престанете да го пиете.Многу луѓе не можат да го замислат […]

Живот

Додајте сода бикарбона во оваа состојка и земајте го секојдневно! Еве што ќе му се случи на вашето тело по 30 дена

Доволно е да јадете три лажици  на ден во текот на еден месец и веднаш ќе ви  биде подобро.Идејата за мешање сода бикарбона со јаворов сируп или  мед  се чини […]

Живот

Ставила сода бикарбона на ноктите, па погледнете што се случило подоцна! Овој трик ќе ви го промени животот…

Содата е неверојатна состојка со здравствени бенифиции, па помага од обична настинка па се до рак.Има голема намена, па така едни ја користат при настинка а други после тренинг односно […]

Живот

ЗАГАРАНТИРАНО ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ за помалку од 2 минути!

Сигурно сте слушнале за благодетите на кокосовото масло, кое навистина можеме да го наречеме чудесно за нега на лицето, и воопшто за целокупното здравје. Но дали знаевте дека со него […]