Ознака: тенис

Спорт

Новак лут на организаторите на УС Опен: „Ова е причина зошто се сите вознемирени, вклучувајќи ме и мене“

Новак Ѓkоковиќ го изрази своето незадоволство поради карантинот на двајца тенисери, Гвидо Пела и Уго Делијан, кои практично беа дисквалификувани, бидејќи требаше да бидат отсутни две недели.  Причината е што […]

Останати спортови

„ЛЕСНО Е ДА СЕ БИДЕ ПРВ КОГА ФЕДЕРЕР ГО НЕМА“: Нов удар за Ѓоковиќ, повеќе арогантен и груб!

Официјалната веб-страница на АТП организацијата немаше идеја што ќе се случи кога тие објавија податоци за најдобрите играчи во последните две децении.  Имено, АТП одлучи да ја покаже доминацијата на […]

Останати спортови

Тенисот може да ви го продолжи животниот век за речиси 10 години!

Познато е дека секој кој се занимава со спорт, живее поздраво и подолго. Но, мал број на луѓе знаат дека одредени спортови имаат особено добро влијание на очекуваниот животен век. […]

Вести

Зимското отворено првенство за новата македонска надеж Калин Ивановски

Новата надеж на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски се закити со титулата на Зимското отворено првенство на Македонија до 14 години.Надежта на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски ја освои титулата […]

Останати спортови

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен.    Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од […]