Ознака: тиквички

Кулинарство

Рецепт за рижото со тиквички и сирење

Тиквичките се враќаат во нашето мени, па искористете го изобилството на овој нискокалоричен зеленчук и направете вкусно рижото. Рецепт за рижото со тиквички и сирење Потребни состојки: 300 грама свежи […]

Кулинарство

Рецепт за рижото со тиквички и сирење

Тиквичките се враќаат во нашето мени, па искористете го изобилството на овој нискокалоричен зеленчук и направете вкусно рижото. Рецепт за рижото со тиквички и сирење Потребни состојки: 300 грама свежи […]

Кулинарство

Галетите од тиквички се совршен (про)летен оброк: Сочни, здрави и превкусни

Овој деликатес е совршен за топлите пролетни и летни денови… Потребни состојки: – 1 шолја ситно рендани тиквички (не ги лупете, не ги цедете и изберете млади тиквички) – 1/2 […]

Кулинарство

Брз ручек со малку јаглехидрати: Пита од тиквички со три вида сирење и јајца

Дали сакате брз ручек или вечера? Секако дека сакате, кој има време да готви долго во работните денови? Затоа ви донесуваме рецепт за фина смеса од сирење со тиквички и […]