Ознака: умерена облачност

Вести

Сончево со мала до умерена облачност, доаѓа влажен бран кој ќе донесе снег

Времето во утринските часови во земјава ќе биде магливо или со значителна ниска облачност, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од […]

Вести

Сончево со умерена облачност и умерен западен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови повремено значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од западен правец, кој во западните делови […]