Ознака: фотографии

Мода

Новогодишните фотографии од најубавото девојче во светот

Сигурни сме дека додека ги гледате фотографиите од Анастасија, јасно е зошто цел свет е воодушевен од убавината на малата Русинка. Малата Анастасија е прогласена за најубавото девојче на светот, […]

Живот

Ја фотографирал професорката додека имале секс и се пофалил на Фејсбук

Еден студент собрал храброст да има секс со професорка, за подоцна да покаже уште повеќе храброст со тоа што ги објавил нејзините разголени фотографии на социјалните мрежи.Нивната приказна имала веќе […]

Балкан

Скандал: Момчиња на Фејсбук споделувале голи фотографии од ученички

Четири момчиња од Ваљево добија воспитна мерка со засилување на надзор од родители поради принудно и неовластено објавување на фотографии.Меѓу жртвите на овие момчиња се девојчиња од осмо одделение. Случајот […]

Занимливости

Фотографиите на Инстаграм го откриваат менталното здравје на луѓето

Фотографиите објавени на социјалните мрежи, даваат податоци за менталното здравје на нивните автори. Она што го објавуваме на Инстаграм, е извор на информации за нашата личност. До овој заклучок дојде […]

Живот

Видела фотографии од голата свекрва во телефон: Еве што сторила!

Свекрвата ја замолила фотографиите од телефон да ѝ ги префрли на диск. Но, тогаш младата жена доживеала хорор – се соочила со интимни фотографии од мајката на својот сопруг, пишува […]

Сцена

Неверојатен пресврт: Кумот на Дара открил кој навистина ги продал нејзините порно слики?!

Скандалот околу порно  сликите на Дара Бубамара кои  на крајот на минатата година се појавија во јавноста, не стивнува, и  сега уследи нов пресврт кога  кумот на Дара, Ненад  Дрљан, […]

Живот

Ги тужи родителите затоа што објавувале фотографии од нејзе во детството. И што е најбитно…

Една Австријка ги тужела своите родители затоа што на Фејсбук објавиле нејзини фотографии од детството.Оваа 18-годишна ученичка од австриската покраина Корушка се изнервирала кога нејзините родители во 2009 година поставиле […]