Ознака: хуманост

Бавча

“БИДИ ХУМАН, СПОДЕЛИ РАДОСТ, ИЗРАДУВАЈ НЕПОЗНАТО ДЕТЕ!” – започнува нова хуманитарна акција со интересен коцепт!

Со цел за да се врати насмевката на некое детско лице, да се подигне свеста за тоа колку е важно да бидеме хумани, да си помагаме и да споделуваме радост: […]

Вести

Да бидеме хумани- Се собираат средства за наставничка од Скопје

На 54 годишната Жаклина Жигиќ и е дијагностицирано хронично заболување на бубрезите и има потреба од наша помош: Се викам Жаклина Жигиќ имам 54 години и сум наставник во основно […]

Живот

Хуманост: Група луѓе од Кичево градат куќа на социјално загрозено семејство

На иницијатива на месната заедница на селото Длапкин дол се гради нова куќа на социјално загрозено семејство од ова село. – Како месна заедница одлучивме да им помогнеме бидејќи живеат […]

Вести

Луѓе, споделете и доколку можете помогнете: Маја бара донор за да ја победи леукемијата

Маја Рековиќ е болна од леукемија и потребен е и донор за да ја победи болеста. „Барајќи донор за да ја победам леукемијата, сретнав луѓе, кои безусловно и несебично дојдоа […]

Занимливости

Секоја чест: Оваа хумана матурантка сите ги остави без зборови

Николина Субиќ е матурантка од Брчко, Босна и Херцеговина, која одлучи парите што ги добила за свечениот матурски фустан да ги донира во хуманитарни цели. Со просек 5.0, во средното […]

Живот

Алкалоид донира еден милион денари за Детска клиника!

Позиционирајќи ја општествената одговорност на врвот на агендата на своето делување, Алкалоид и годинава ја продолжи хуманата мисија чија главна цел е унапредување на позитивните општествени вредности.Седми пат по ред, […]