Ознака: чоколадо

Занимливости

Стигнува чоковијагра

Изучувајќи ги својствата на какаото, најголемите експерти за производство на чоколадо ''Barry Callebaut'' дошле до заклучок дека наскоро би можеле да направат чоколада која би била природна помош на мажите […]

Занимливости

Слатка кражба – исчезнале 18 тони чоколадо

Група крадци украле 18 тони чоколадо од фабрика за слатки во Блауденц, на западот на Австрија, соопшти австриската полиција.  Крадците имале лажни документи и се претставиле како доставувачи со задача […]