Ознака: чоколадо

Кулинарство

Љубители на мак, навалете: Рецепт за мирисен колач со афион, чоколадо и портокал

Нема да мора премногу да ги убедуваме љубителите на афион да го пробаат овој десерт. Семето од афион, портокалот и чоколадото совршено се комбинираат во овој едноставен колач за кој […]

Кулинарство

Колачиња со путер од кикирики и чоколадо

Спој на повеќе вкусови кои одлично се вклопуваат заедно. Путерот од кикирики оди супер со чоколадо, а со овесното брашно се добива преубава текстура на колачињата. Потребни состојки: 80 г […]

Здравје

Силен борец против ПМС: Но, ЧОКОЛАДОТО е добро за здравјето на жените и од овие причини

Денес ви носиме пет причини зошто треба да јадете чоколадо, особено жените. Може да ја намали болката Едно истражување открило дека рецепторите за болка реагираат многу побавно додека јадеме чоколадо. […]