Ознака: шоу

Занимливости

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто

Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и дека и го украл шоуто. […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Сцена

Јелена Карлеуша сака да си замине од Ѕвездите на Гранд!

Јелена Карлеуша секогаш без влакна на јазикот го искажува својот став и мислење во „Ѕвездите на Гранд“.На едно од снимањата, Јелена се изнервирала бидејќи кандидатите пеат исти народни песни. На […]

Сцена

ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА: Еве колку гласови освои Мите од публиката!

Македонецот Мите Стоилков е победник на втората сезона на шоуто Пинкови Ѕвезди.Македонската гордост со својата скромност и раскошен талент ги освои гласовите од публиката.  Пинк.рс ексклузивно ја објави листата на гласови […]

Сцена

Видео: ДОКОЛКУ ПРОПУШТИВТЕ: Еве како беше прогласен Мите за победник!

Погледнете го моментот кога Македонецот дозна дека е победник на втората сезона на шоуто.Покажа емоции, вистинско македонско пеење, навистина ја заслужи победата. Ова беше коментарот за Мите откако беше прогласен […]

Сцена

Ѝ намигнувал на Карлеуша за време на настапот во Ѕвездите на Гранд,а она што му го кажала е потполн хит!

Неверојатно интересен дуел  во Ѕвездите на Гранд бил оној меѓу Армин Дедиќ и Ибро Бублин, двајца многу млади момци кои во  своите настапи ги освоија срцата на многумина.Армин ги извел […]