Ознака: Ѓумбир

Живот

Циметот, најдобриот сојузник во топење на мастите

Циметот е еден од најпопуларните и најароматичните зачини, неговите делотворни својства се многубројни, а едно од нив е што е одличен сојузник во топењето на мастите со што на најбрз начин […]

Живот Занимливости Нега и убавина

Проблеми со машкоста? Овде е решението

Проблеми со машкоста? Овде е решението Решението понекогаш се наоѓа онаму каде што најмалку го очекувате. Имено, извесен П.С., многу случајно дошол до решение на својот проблем со потенцијата. Ова […]

Нега и убавина

Со овој рецепт ќе ги намалите посетите кај докторот

Се повеќе доктори јавно истакнуваат дека комбинацијата од мед, ѓумбир и лимон е толку лековита и дека толку го зголемува имунитетот, така што покрај оваа домашна смеса никогаш нема да […]

Кулинарство

Пилешко со ѓумбир

Викеднов доаѓаат неговите родители на ручек и Вие сакате да се прикажете во одлично светло, како добра идна или веќе постоечка снаа, а знаете дека кулинарството и не е баш […]

Живот

Волшебен напиток за детоксикација на организмот

Неуредната исхрана која подразбира мал внес на готвена храна и голем внес на брза храна во нашето тело создава подуеностПоследици на ваквата исхрана се и чувство на тежина во желудникот, […]