Ознака: јајце

Здравје

Еве зошто треба да додадете лушпа од јајце во супата!

За да биде супата побистра и повкусна, применете некои од советите на искусните готвачки За да приготвите што повкусна супа, мора да комбинирате што повеќе видови месо – говедско, телешко […]

Занимливости

Како да препознаете дека јајцето е од болна кокошка – три работи се најважни

Како да препознаете дека јајцето е од болна кокошка – три работи се најважни Кокошката мора да има доволно простор за движење, како и свеж воздух. Кокошките затворени во мал […]

Занимливости

Без мака и неред – како да го излупите јајцето за неполни 30 секунди…

Се прашуваме зошто овој трик не сме го знаеле од претходно? Лупењето на јајцето може да биде напорен процес. Освен што вложуваме многу време, понекогаш се случува додека ја отстрануваме […]