Ознака: 3 состојки

Кулинарство

Паста од само 3 состојки и зачини по вкус – готова за 15 минути!

Оваа комбинација со посебно избрани шпагети е навистина одличен избор на храна во сите сезони. Се користат капелини – ултра тенки шпагети што малку потсетуваат на нудли. Се варат само […]

Кулинарство

Највкусни и најбрзи плазма бомбици од само 3 состојки

Децата посебно ги обожаваат!Еден од рецептите „набрзинки“, кои ќе ги обожавате сигурно. Вкусни бомбици кои многу брзо се прават, а уште побрзо се јадат. Состојќи: 300грама мелена плазма биксвити + […]

Кулинарство

Експлозија на задоволство во устата: Компир dofine – Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадење

Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадењеОвој вкусен компир изгледа толку ефектно, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. И не е тежок за […]

Живот

„Излечив проширени вени со рецепт од мојата баба“ – Резултатите се видливи веднаш!

Најголем фактор на ризик за развој на проширени вени нормално е генетиката, што значи дека ќе морате да ги имате ако и вашата мајка ги има. Проширените вени најчесто се […]

Живот

КОСАТА ЌЕ ВИ ПОРАСНЕ ПРЕКУ НОЌ: Со само 3 состојки направете чудотворна маска за раст на косата

Потребни се само 3 состојки…Ве мачи тенка и кршлива коса? Не сте единствени! Еве сосема природен начин на својата коса да и подарите грст хранливи честички и да и обезбедите […]