Апасиев: Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ КЛИМА на + 40 степени

Децата учат на +40 степени без клима, вели лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

– Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ КЛИМА на + 40 степени!? 🔥

Ама па шо знаеме ние “радикалните” од Левица. Нели не е можно да се климатизираат училиштата, тоа е социјалистичка пропаганда! 😉

#Уживанција

#БаравтеГледајте – напиша Апасиев на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.