Нова закана од Ахмети:?! Кој ќе го заборави минатото, ризикува да се повтори

За Али Ахмети, претседател на Демократската унија за интеграција (ДУИ), денот на ослободувањето на Косово потсетува да не заборавиме дека слободата е света.

Ахмети овие коментари ги даде преку објава на Фејсбук, по повод 25-годишнината од ослободувањето на Косово.

„25-годишнината од ослободувањето нѐ потсетува никогаш да не заборавиме дека слободата е скапа, дека крвта на мачениците и мачениците не се измива, ниту се суши, ниту се откупува, туку само се почитува и се применува како најскапоцено наследство за еден народ“, напиша Ахмети.

Кој ќе го заборави минатото, според Ахмети „ризикува да се повтори!“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.