Две трагедии го одбележаа животот на кралицата на рокенролот: Тина Тарнер ја доживеа НАЈГОЛЕМАТА БОЛКА која може да и се случи на една жена

Медиумскиот тим на Тина Тарнер потврди дека познатата пејачка починала на 83-годишна возраст во својот дом во Швајцарија. Како што соопшти нејзиниот медиумски тим, Тарнер не напушти по долга борба со болеста.

Тина ќе ја памети целиот свет по безбројните хитови кои ќе останат зад неа, како и по нејзиниот неверојатно моќен вокал. Многу критичари тврдеа дека таков глас тешко може да се повтори повеќе од еднаш во еден век.

Тина, иако крунисана со голема слава и пари, никогаш немала многу среќен живот. Имала многу проблеми со поранешниот сопруг Ајк Тарнер. Тој навистина стана познат и се појави на сцената, но беше зависник од дрога и алкохол и многу склон кон насилство. Општо познато е дека тој физички ја нападнал Тина.

Сепак, најголемата болка во животот на Тина Тарнер се нејзините синови. Познатата пејачка ГИ заиуби двата сина во текот на животот.

Нејзиниот син Рони почина во 2022 година на 63-годишна возраст. Тој беше пронајден во несвест во Лос Анџелес. Неговото тело го пронашле соседите, кои повикале итна помош, а по неколку обиди да го оживеат, лекарскиот тим констатирал смрт. Се шпекулираше дека неговата смрт е поврзана со рак, од кој се знаеше дека боледувал.

После тоа се огласи и самата Тарнер која на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија од нејзиното кривогледување со порака:

  • Тажна сум. Во очај, ги затворам очите и мислам на тебе, мојот сакан син – напиша тогаш Тина.

За жал, тоа не беше првата голема трагедија во животот на познатата пејачка. Го изгубила и синот Крег четири години претходно. Тој изврши самоубиство во 2018 година, што Тина во тоа време го наведе како нејзин „најтажен момент во мајчинството“.

– Имаше 59 години кога почина толку трагично, но секогаш ќе биде мое бебе – напиша тогаш Тина на Инстаграм.

Крег беше посвоен од Тина на многу млада возраст. Тој е роден кога пејачот имал 18 години, а по бракот со Ајк Тарнер во 1962 година, двојката решила да посвои момче, чиј биолошки татко бил Рејмонд Хил од бендот Kings of Rhythm.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.