Жена ограбена во автобус на Бит пазар

Вчера во 11.50 часот во СВР Скопје, С.З.(35) од Скопје пријавила дека околу 10.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, во автобус, едно лице со употреба на физичка сила и го одзело златниот ланец што го носела на себе.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: