Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови

Loading...

Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови

Трамп обвини дека не се пребројуваат гласовите во државите кои што ги контролираат токму демократите, за да можат да ги штелуваат резултатите.

Трамп исто така рано утрина по македонско време прогласи победа, оти извесно е во државите од кои што не доаѓаат резултатите тој има големо водство.

Подолу погледнете ја мапата како стојат работите досега.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...