ОВА СЕ ЧЕТИРИ ЖЕНСКИ ФИЗИЧКИ ОСОБИНИ НА КОИ МАЖИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ОДОЛЕАТ

Според науката, мажите се опседнати со одредени физички карактеристики. Во оваа модерна ера на технологија и социјални медиуми, онлајн запознавањето е еден од најдобрите начини да се најде партнер… но и најлошото.

Иако апликациите за запознавање може да ве зближат со повеќе партнери, тие исто така можат да бидат едни од најлошите што некогаш ќе ги сретнете.

Откога има различни платформи за запознавање преку Интернет, многумина се обидоа да го најдат најдобриот начин за привлекување потенцијални партнери, од избор на фотографија на профилот до уредување на самиот профил.

Но, на крајот, не можете да победите нечии лични преференции. Тоа е добра лекција и не треба да се обидувате да се подобрите за да одговарате на некои стандарди за убавина што ги има мажот. Оној кој треба да биде со вас ќе ве сака исто како што сте – со маани и доблести. Мрежата за онлајн состаноци ги испита навиките на своите повеќе од 318 милиони корисници од целиот свет и ги спореди резултатите врз основа на полот, сексуалноста и физичките карактеристики како типот на телото, висината, бојата на очите и бојата на косата, пишува YourTango.

Попатно откриле кои жени имаат тенденција да добиваат најмногу пораки и одговори од мажите, а резултатите се во најмала рака интересни.

Ова се 4-те физички особини со кои мажите се опседнати, според истражувањето:

1. Не премногу високо, не премногу ниско

Четириесет и шест проценти од мажите претпочитаат жени чија висина е помеѓу 160 и 168 сантиметри.

2.кафени очи

Сините очи очигледно не се толку пожелни како кафените, тврдат неверојатни 60 проценти од мажите. Жените со кафени очи добиваат порака почесто од жените со која било друга боја на очи.

3.кафеава коса

Изненадувачки, бринетите имаат поголема веројатност да примаат пораки, според 40 отсто од мажите, за разлика од русокосите (15 отсто), според студијата.

4. Просечно тело

Мнозинството рекле дека сакаат партнери со просечен изглед. Само шест отсто од мажите ги привлекуваат жени со атлетско тело.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.