Освежителен шприцер од праска и лубеница

Ако сакате да се освежите во текот на летото, ова е одличен пијалок..

Потребни состојки:

4 праски излупени и исечкани на коцки

1 шолја лубеница исечкана на коцки

2 шолји минерална вода

Начин на подготовка:

Ставете ги лубеницата и праските во блендер и добро блендирајте. Мешајте добро за да добиете хомогена смеса во која праските ќе бидат добро разредени и нема остатоци.

Истурете го сокот во бокал и додадете ја минералната вода. Послужете со цоцки мраз.

Photo by Denys Gromov

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.