Откри дека целото натпреварување била придружувана од бројот 666: Претставничката на Ирска откако изврши сатанистички ритуал на Евровизија, повторно ја шокираше јавноста (фото)

Bambie е навикнатa нејзините изјави да предизвикаат лавина коментари на социјалните мрежи. Таа им се заблагодари на сите кои ја поддржаа на музичкиот натпревар.Овогодинешната „Евровизија“ беше проследена со низа скандали, а често во центарот на хаосот беше и претставничката на Ирска, Бамби Рае Робинсон. Таа е попозната по уметничкото име „Bambie Thug“ и се претставува како небинарна личност.Иако е родена како жена, таа претпочита да се нарекува со заменката „тоа“. Таа со својот настап на Евровизија направи хаос на социјалните мрежи, а на многумина не им се допадна што носи рогови, што на сцената и’ ставаа свеќи во круг и што танцува со ѓаволот. Нејзиниот настап е полн со сатанистички симболи.Сега Бемби се огласи на својот Инстаграм профил и откри дека конкуренцијата го означила бројот 666.– Се чувствувам гордa за мојот пријател и нашиот шампион Немо – глас, срце, душа, дух. Небинарно кралство. Се чувствувам гордa на мојот тим и моите колеги од Евровизија. Се создадоа убави спомени и пријателства. Едвај чекам да те посетам низ целиот свет. И јас се гордеам со себе, го освоивме 6-то место со гласање на жирито, 6-то место со телевоутинг и 6-то место во целина – 666. Дојдовме да направиме врева и успеавме. Сега правам мала пауза за социјалните мрежи, ќе објавиме рецензија и слики за неколку дена. Ве сакам сите бескрајно, ви благодарам многу за поддршката. Животот ми се промени.Да потсетиме дека во раното детство, лекарите и’ дијагностицираа АДХД, односно нарушување на хиперактивност со недостаток на внимание. Во јануари, во болна исповед, таа откри дека има ПТСН од бројните трауми што ги доживеала во детството.

Пронајдете не на следниве мрежи: