Филип Петровски: Значи лажеше дека е против промена на Уставот? Знам дека да. А вие?

По повод промената на ставот на Мицковски околу промената на Уставот, денеска редица јавни личности се произнесоа со свое мислење за истотот на социјалните мрежи.

Филип Петровски коментираше кратко и сосема јасно, а во свој стил: Значи лажеше дека е против промена на Уставот? Знам дека да. А вие?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.