Швајцарецот кој победи на Евровизија ја ископирал Карлеуша!? Се појавија докази кои ќе ве остават во неверување: Навистина е исто (фото)

Балканската позната пејачка Јелена Карлеуша се врати на Инстаграм и како и пред да го затвори профилот и овојпат шокира со своите објави и крева прашина.Овојпат таа сподели приказни од обожавателите кои тврдат дека победникот на Евровизија, небинарниот Немо, го копирал стајлингот на дивата од 1996 година.Лицето од Швајцарија што ја однесе победата, Немо, на сцената беше облечен во стил кој потсетува на стајлингот на Карлеуша од пред неколку децении.Споредбата ја направија фановите на пејачката, а потоа таа сподели cè на својот Инстаграм профил со симпатичен опис.– Па, ова е крај – напиша Јелена со емотикон плачејќи од смеа.Не е многу веројатно дека Немо бил инспириран од балканската ѕвезда, но споредбата е секако многу убава.

Пронајдете не на следниве мрежи: