19-годишник од Тетово го нападнал неговиот татко, му го искршил возилото па го уапсиле

Рано утрово во 05.00 часот во тетовски Порој, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.И.(19) од тетовско село, кој бил пријавен од неговиот 59-годишен татко дека околу 04.30 часот во дворот на семејната куќа физички го нападнал и му упатил закани.

Според пријавеното, тој употребил и метален предмет и го оштетил ветробранското стакло од неговото возило.

Од СВР Тетово велат дека тој е задржан во полициска станица и по расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува соодветен поднесок.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.