Дечко добива “корпа“ на Валентајн и тоа преку јавна порака

“Корпа“ за Валентајн е последното нешто што дечко би го очекувал од својата девојка за празникот на вљубените.  Но, оваа приказна е малку поинаква.
Лаура од Манчестер не само што го “откачи“ својот дечко токму на овој ден, туку таа тоа го стори јавно, што повлекува дополнителна брука. “Огласот“ во кој паѓа “корпата“ е поставен на бензинската станица Есо во Манчестер, а Лаура го одбрала токму ова место знаејќи дека нејзиното, сега веќе поранешно момче, секојдневно доаѓа на ручек токму на оваа бензинска станица. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 
 
 “Корпа“ за Валентајн е последното нешто што дечко би го очекувал од својата девојка за празникот на вљубен

Пронајдете не на следниве мрежи: