Ознака: Абрамович

Меѓународен фудбал

Рафа Бенитез (веќе) стравува од отказ по поразот од Вест Хем

Рафа Бенитез се соочува со тешка задача да им докаже на навивачите на Челзи дека тој е вистинскиот човек за тренерското место на сините од Лондон, откако Челзи загуби со […]

Меѓународен фудбал

5те најлоши купувања на Челзи од доаѓањето на Абрамович

Кога Кен Бејтс го продаде Челзи на рускиот милијардер Роман Абрамович за 140 милиони фунти во 2003, во Англија започна нова ера – Петродолар Премиер Лигата.  Во помалку од 10 сезони, Абрамович […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Немам намера да им се извинувам на фановите на Челзи

Тренерот на екипата на Челзи, шпанецот Рафа Бенитез изјави дека нема намера да им се извинува на фановите на Челзи за неговите изјави. Сепак, шпанецот вети дека со добри резултати […]

Меѓународен фудбал

Фото: Фановите на Челзи „НЕ ЗАБОРАВААТ“, фрчеа транспаренти „РАФА АУТ“!!!

Како што и се очекуваше, поранешниот тренер на Ливерпул, а сегашен тренер на Челзи, Рафа Бенитез, не беше пријатно дочекан на „Стемфорд Бриџ“ во своето деби на клупата на Челзи. […]

Меѓународен фудбал

Бенитез нема да смета на Кол и Лампард

Англиските медиуми пренесуваат дека новиот тренер на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, во зимскиот преоден трансфер-период ќе ги продаде Френк Лампард и Ешли Кол. Превземањето на клупата на Челзи од […]

Меѓународен фудбал

Фалкао во Челзи ќе има двојно поголема плата

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, неофицијално се вели дека Фалкао се договорил со Челзи, а ќе заработува двојно повеќе отколку во Атлетико Мадрид. Наводно Фалкао сигурно ќе премине […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Навивачите се секогаш со тренерот кој победува

Рафа Бенитез не се навраќа премногу на лошиот однос со навивачите на Челзи, напротив, тој вели дека се ќе биде во ред во екипата на Челзи, односот на релација Бенитез-навивачи […]

Меѓународен фудбал

Навивачите на Челзи „КОНТРА“ Бенитез

Изборот на Рафа Бенитез за нов тренер на Челзи на многумина фанови на овој тим не беше дочекан со премногу позитивни коментари. Навивачите на Челзи, новиот менаџер на својот омилен […]